!!! BLOG MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN !!!


prosím hlasujte (za Světlušku) Děkuji =*

Japonská kuchyň - 1.část (jídlo,zvyky)

25. listopadu 2009 v 12:25 | Světluška |  Japonsko


Tak tady je. Slíbila jsem vám článek o Japonských mňamkách a pokrmech a nyní ste se ho konečně dočkali. Z předchozích článků jste asi poznali, že nejsem extra nadaná spisovatelka a dokážu zvorat i sebevíc zajímavé téma. I přesto doufám, že vás tento článek bude bavit a splní účel za jakým si ho čtete.

S čím se určitě často setkáváme je pletení Japonské kuchyně s Čínskou. Je sice pravda, že většina Japonské kultury, architektury i samotné písmo je velice podobné s Čínským, ale i tak mezi nimi je nějaký rozdíl. A v kuchyni je těch rozdílů celá řada.
Japonská kuchyň se řadí mezi nejzdravější na světě. A čím to je? Jelikož je Japonsko ostrovní stát tak je tam rozšířený rybolov a většina jídel je tudíž z ryb a všichni víme jak sou ryby zdravé. Tím se dostáváme k základním surovinám v Japonské kuchyni. Vedle už zmíněných ryb je to také rýže a nudle, kterých mají Japonci několik druhů. To samozřejmě není konec. Japonci mají velice široký výběr jídla, jejich různé kombinace a každé jídlo se vyznačuje svojí vlastní neuvěřitelnou speciální chutí.
Když někdo pronese slova ,,Japonská kuchyň" tak mě osobně se vybaví světově známé Sushi(Suši). Pokrm, který se připravuje ze syrové ryby a octem ochucené rýže. Sice tak nevypadá, ale je to jednoduché jídlo. Když trochu odbočím od samotného suši. Čeho si každý u Japonského jídla všimne je určitě jeho úprava. Japonci si s jídlem dávají opravdu práci, takže na stůl vám servírujou dalo by se říct až umělecká díla.

Ale vrátíme se k suši. Já osobně jsem tohle jídlo v puse ještě neměla. Někteří říkají, že je to lahůdka, jiní zase že se to nedalo jíst. No každý má jiný chutě a určitě také záleží na tom kdo suši připravuje.

Jestli vás samotná příprava tohoto pokrmu zajímá, stručně popíšu postup.
Jak už jsem zmínila výše, jediné co potřebujete je rýže a syrové ryby. Rýže se uvaří a spojí se s octem. Po vychladnutí se naservíruje společně s plátky syrové ryby. Jednoduché ne?

V japonské kuchyni se používá celkem málo tuku, takže není pouze nejzdravější ale i velice dietní. Co ovšem Japonci s oblibou používají je koření. Typické přísady jsou hlavně sójová omáčka (šóju) a sójová pasta (miso). Omáčka šóju a i pasta miso je původně z Číny, ale postupem času byla Japonci upravována, takže se od čínských chuťově liší. K přípravě ryb a zeleniny je miso často používaná, u některých jídel je až nepostradatelná.
Možná vás teď překvapím, ale Japonci nejoblíbenější jídlo ze syrových ryb není suši, ale tzv. sašimi. Příprava je stejně jako u suši velice jednoduchá. Sašimi rozdělujeme podle toho jak je nakrájené, (dlouhé plátky, kostičky , úzké proužky aj.) Boužel nemůžu se s vámi podělit o chuť tohoto jídla, protože stejně jako u suši jsem ještě neměla to štěstí tenhle pokrm ochutnat.

Ryby se v Japonsku nejedí pouze syrové, jsou připravované na desítky různých způsobů a ani spotřeba rýže není velká, spíše klesá. Co musím určitě zmínit je ramen. Ramen byl použit v několika anime (Naruto, Inuyasha) a je to vlastně nudlová polévka. Spíš jde o to jak se připravuje. Původně je zase z Číny, ale jak jsem psala jde o přípravu, která se postupem času změnila jako všechno.

(Z wikipedie: Nudle jsou zality silným vývarem s masovou chutí a doplněny vepřovým masem, vejcem na tvrdo a často řadou dalších přísad (sušené houby, mořské řasy nori, wakame nebo kombu, sojová omáčka, miso, atd.)

Ramen se dělí na takové dvě základní kategorie a to podle nudlí, které do něj byli přidány.
Buď je to ramen udon (širší bílé pšeničné nudle), nebo soba (tenké tmavší žitné či pohankové nudle).
Už sme probrali několik typických jídel pro Japonsko. Zvlášností této země je ale způsob konzumování jídel. Nůž a vidličku byste v nějaké restauraci v Japonsku možná našli. Kdybych napsala že tam něco takového nevedou, tak bych možná kecala. Opravdu v tomhle si nejsem úplně jistá. Co ale v restauracích určitě najdete jsou hůlky.(Zase věc převzatá z Číny) Japonsky se hůlkám říká hashi (haši). V Japonsku se hůlky drží v pravé ruce. Smůla pro leváky, je to prostě japonský zvyk. Hůlky mají různé velikosti. Nejčastěji jsou dlouhé něco kolem 25 cm. S těmi se jí, potom jsou ještě hůlky se kterými se jídlo připravuje ty bývají delší. Kdyby někoho zajímal materiál, jsou ze dřeva.
(Z wikipedie:
  • hůlkami se neťuká o stůl, nádobí ani jednou hůlkou o druhou
  • sousto je třeba vybrat ještě před ponořením hůlek do nádoby, jídlo se hůlkami nepřehrabuje ani nemíchá
  • sousta se odebírají shora, sousto, kterého jste se hůlkami dotkli také naberte
  • jídelní hůlky se neolizují
  • je nevychované ukazovat hůlkami kolem sebe
  • hůlky se nepoužívají k přitahování nádob
  • držení hůlek v pěsti je chápáno jako výhružné gesto
  • zapichování hůlek do rýže je hrubá nezdvořilost - tímto způsobem se rýže obětuje zesnulým
  • překládání jídla jiným osobám vlastními hůlkami je tabu, toto gesto je vyhrazené pouze pro přenášení kostí po kremaci pozůstalými )

Když takhle píšu tenhle článek, napadlo mě, kdyby jste o to jevili zájem šoupla bych sem i pár receptů. Nemyslím tím jen sushi, vyloženě japonských jídel je široký výběr. Jestli budete chtít tak napište.

PROSÍM NEKOPÍROVAT ČLÁNKY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama